Ekskluzīvi: Intel Core i7-4770K apskats

Friday, 2013. gada 31. May

Labvakar!

Jau iepriekš ziņojām par to, ka Intel tuvākajā laikā sāks piedāvāt Core 4. paaudzes procesorus ar segvārdu Haswell. Par oficiālo datumu, kad šie produkti nonāks tirdzniecībā ir nosaukts 2013. gada 3. jūnijs. Tomēr mums, dateks.lv komandai pateicoties labajai sadarbībai ar ražotājiem, izdevās savos nagos iegūt šīs paaudzes flagmani – Intel Core i7-4770K procesoru un GigaByte GA-Z87-HD3 pamatplati.

Procesora veiktspējas testos izmantojām sekojošas komponentes:

Sākotnēji veicām testus ar procesoru standarta 3.50GHz (stock) frekvencē. Pēc tam pārbaudījām savas zināšanas un procesora, kā arī sistēmplates spēkus virstektēšanā (overclocking), ar kuras palīdzību izdevās paaugstināt frekvenci par 1.1 gigahercu, jeb vairāk kā 30% virs oriģinālās! Jāpiebilst, ka sistēma ar šo frekvenci ir spējīga darboties stabili 24/7 režīmā. Windows ielāde izdevās arī pie 4.9 gigaherciem, bet neilgi pēc stabilitātes testa (Linx) uzsākšanas tika sagaidīts BSOD, jeb zilais ekrāns.

Tā kā pa rokai nebija nevienas atbilstošas veiktspējas videokartes (GeForce GTX 660 vai Radeon HD7850 neskaitās), tad pagaidām būs jāiztiek bez rezultātiem spēlēs un 3DMark testos.

Sākām ar SuperPI 1M testu:

Turpinājumā SuperPI 32M:

WPrime 1.55 32M:

WPrime 1.55 1024M:

CineBench 11.5:

FryBench one SP2:

Kā redzams, līdz ar jaunu arhitektūru arī veiktspēja ir paaugstinājusies. Jāatzsīst, ka lēciens nav ļoti liels, un tie, kas pašlaik strādā uz 2. (Sandy) vai 3. (Ivy) paaudzes Core sistēmām, var pārāk neuztraukties, jo tās joprojām ir diezgan konkurētspējīgas. Tomēr tiem, kas par jaunu datoru vēl tikai domā, noteikti divreiz nav jādomā – Haswell procesori piedāvā vidēji par 5-10% augstāku veiktspēju kā Ivy Bridge, un aptuveni par 15% augstāku par Sandy Bridge. Turklāt cenas konkurējošajiem Core i5 un Core i7 modeļiem tikpat kā neatšķiras. Patīkama ziņa, ka lielai daļai Z87 čipseta pamatplašu visi 6 SATA porti ir SATA III un jebkurš no tiem nodrošina līdz 6 Gbit/s lielu datu pārraides ātrumu.

Jau pavisam drīz Dateks.lv piedāvās iegādāties mūsu komplektētos datorus uz 4. paaudzes Haswell procesoru bāzes. Turklāt varu pačukstēt, ka tiem tiks nodrošināta bezmaksas piegāde visā Latvijas teritorijā! 😉

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |  Tagi: , , , ,   |   Tēma: Apskati, Jaunumi  |   8 Komentāri
 • Endijs Gūtmanis

  Super un es pirms apmēram nedēļas nopirku I7 3770k 🙁

 • Anonymous

  Jāpiemin, ka arī integrētās grafikas veiktspēja stipri uzlabojusies. i7-4770K atrodamais Intel HD 4600 Graphics ir vidēji par trešdaļu (vairāk kā 30%) jaudīgāks kā iepriekšējās paaudzes 4000. grafika.

 • Rihards Rubults

  Ha, ha! Nevarēju nepasmieties 😀 bet ja godīgi, tad man tevis žēl.

 • Linards Goldšteins

  Domāju, ka Haswell lielākā jēga būs tieši mobilajā segmentā, lai gan nav ko spriedelēt – būs CPU būs testi – redzēsim.

 • Endijs Gūtmanis

  Vispār jau nav nekāda lielā skāde par tiem 10% lielāku jaudu procesoram, bet tagad es sēžu uz veca čipseta… Stulbais tehnoloģiju progress 😀 Varbūt tiešām jāpērk konsule, tur vismaz var sēdēt uz vienu kasti kādus 6 gadus 🙂

 • kasparrs

  Izlasīju no sākuma līdz pat beigām 🙂

 • Anonymous

  Rakstīt varētu un vajadzētu vairāk, arī testu skaits iznāca pārāk neliels, bet tas notika piektdienas pēcpusdienā, kad prāts vairs nenesās uz dzelžiem.

 • Anonymous

  Kā izrādās, Haswell nemaz nav tik nasks uz virstaktēšanu, un mūsu rezultāts ir pat ļoti labs, ņemot vērā, ka konkrētā plate nebūt nav ar lielāko OC potenciālu. http://www.hardocp.com/article/2013/06/01/intel_haswell_i74770k_ipc_overclocking_review/6#.UazvBJwkSrs