MacOS beta versijā atrodamas norādes uz AMD Zen procesoru un NAVI grafisko čipu atbalstu

- - No Comments on MacOS beta versijā atrodamas norādes uz AMD Zen procesoru un NAVI grafisko čipu atbalstu

Kopš AMD Zen arhitektūras iznākšanas 2017. gadā, centrālo procesoru segmentā ir atgriezusies konkurence, tirgus ir atguvis otro elpu un novērojama augšupejoša līkne PC pārdošanās. Par spīti AMD spēcīgajam pieteikumam un Intel nespējai ne vien piedāvāt modernus un līdzvērtīgus risinājumus, bet pat pietiekamā daudzumā saražot jau esošos procesorus, Apple joprojām spītīgi pieturas pie Intel CPU izmantošanas savos Mac datoros.

Tomēr kādā Twitter kontā vakar publicēts izgriezums no operētājsistēmas MacOS 10.15.4 Beta 1 versijas, kurā starp rindiņām atrodami vairāki AMD centrālo procesoru un grafisko karšu mikroarhitektūru segvārdi.

  • NAVI12_A0 – AMD Navi 12 GPU.
  • NAVI21_A0 – AMD Navi 21 (Radeon RX 5900, 5950, 5900 XT, 5950 XT) GPU.
  • PICASSO_A0 – AMD Picasso 14nm APU ar iebūvēto Radeon iGPU.
  • RAVEN_A0, RAVEN2_A0 – AMD Raven Ridge un Raven Ridge 2 APU.
  • RENOIR_A0 – AMD Renoir 7nm Zen 2 arhitektūras APU.
  • VANGOGH_A0 – potenciāli Zen 3 APU ar iebūvētu NAVI 23 grafisko čipu.

Ņemot vērā, ka Apple un AMD līdz šim jau ir veiksmīgi sadarbojušies, vairākos Mac datoros uzstādot diskrētās Radeon videokartes, tas ir tikai likumsakarīgi, ka Apple seko līdzi nozares tendencēm un izvēlas dotajā brīdī modernākos un jaudīgākos risinājumus.

To, vai AMD centrālie procesori patiešām varētu nonākt Macbook klēpjdatoros, rādīs laiks. Mana prognoze ir 70 pret 30 par labu tam, ka mēs to piedzīvosim jau tuvāko 12 mēnešu laikā.

Dalīties ar rakstu: