Kāpēc cietie diski palikuši ievērojami dārgāki?

Thursday, 2011. gada 3. November

Pēdējo pāris nedēļu laikā ir ļoti strauji augušas mehānisko cieto disku (HDD) cenas. Cenu pieeaugums ir vērojams pat līdz trim reizēm, ja salīdzina ar cenām pirms mēneša. Iemesls ir smagie plūdi Taizemē, kur Western Digital rūpnīca šobrīd atrodas līdz pusei ūdenī.

Cieto disku cenas tiek pārrakstītas ik dienas. Šis faktors ir atlicis cietā diska iegādi daudziem papildu terabaitu kārotājiem. Taču izplatītāji un ražotāji ir bezspēcīgi dabas spēku priekšā.

Vislielākie cietēji šajā situācijā ir Western Digital, kas piegādā aptuveni 50% no vispasaules tirgū pieejamajiem cietajiem diskiem. Attēlos, kuros ir redzama WD rūpnīca, ir acīmredzams, kāds ir iemesls WD disku ražošanas pārtraukšanai. Ir applūdusi tieši lielākā no WD rūpnīcām, kurā ražo ap 60% no kopējā WD cieto disku apjoma.

Vadoties pēc dažādiem ziņojumiem, globāli cieto disku piegādes pārdošanai ir samazinājušās par 28%. Kamēr WD sāncenšiem – Seagate un Toshiba, kuriem neklājas tik grūti, ir jāspēj nodrošināt pietiekošs cieto disku pieprasījums OEM datoru ražotājiem.

Šobrīd ir grūti prognozēt, kad situācija nostabilizēsies, taču jaunu cieto disku piegāžu no WD puses nebūs līdz pat 2012. gadam. Un, papētot pieejamību tirgū, redzams, ka veikalos pamazām izsīkst cieto disku krājumi. Tie, kas ir paspējuši iepirkt cietos diskus, visticamāk, tos izpārdos līdz 2011. gada beigām.

Salīdzinot WD20EARS 2TB WD cietā diska cenu, kuru cena pirms mēneša vēl bija 50Ls, jau tagad svārstās ap 90Ls robežu.

Tomēr ir arī iespējamā gaišā puse šim drūmajam cieto disku scenārijam. Ņemot vērā cieto disku cenu kāpumu, SSD disku cenas ir konstantas vai pat krīt. Tāpēc ja ne vēl šobrīd, taču pavisam drīz, SSD disku cenas varētu ievērojami nokristies.

Protams, apjoms SSD diskiem ir ievērojami mazāks, taču veiktspēja ir nesalīdzināmi ātrāka.

OCZ Vertex Plus SSD disks ar 50GB atmiņu jau maksā apaļus 50Ls! Kas ir 1Ls par vienu gigabaitu. Kamēr Kingston SSDNow V100 SSD disks ar 128GB ietilpību ir pieejams par 107Ls, kas jau ir zem 1Ls par vienu gigabaitu.

Tā kā pie jauna datora iegādes šobrīd ir vērts padomāt, vai ir nepieciešams mehāniskais cietais disks, kurš izdala korpusā lieku siltumu un troksni, taču piedāvā augstāku datu ietilpību? Manuprāt, īstais laiks atvēlēt kaut 50Ls OCZ Vertex Plus SSD diskam ar 50GB ietilpību un piedzīvot pavisam jaunu datora veiktspēju, kur nav cietā diska krakšķēšanas fonā.

Taču papildus datu uzglabāšanai vienmēr varam izmantot mākoņošanas servisus vai ārējos cietos diskus, kur 1TB Lacie Starck disks maksā 56Ls!

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |  Tagi: , , , ,   |   Tēma: Jaunumi  |   8 Komentāri
 • Marss

  SSD manās acīs patreiz bezspēcīgi cīņa pret parastajiem HDD … 128GB par 100LS 😀 nezinu vai jebkad manī izraisīs kādu interesi …

 • No

  > Marss
  Acīmredzot neesi redzējis nevienu ssd darbībā.
  Pie kam, parasti uz viņiem liek sistēmu un blakus 1TB parasto HDD.

 • nonames

  ssd viennozīmīgi sistēmai ir OK. bet datiem… neko mazāku par 2TB neņemu.. un pašreiz cena 2tb hdd ir vienkārši marasmīga..

 • Laimonis

  Tak raujiet tos HDD ārā no Lacie ārējajiem ārā un aidā.

 • nonames

   kaut kādiem “Lacie” nav uzticības. Izmantoju tikai un vienīgi Samsung.

 • Vitālijs Sikuriņecs

  Emz, kurās valstīs SSD aisa plates? Laikam jau taivānā…. bet tā kā šos nepieprasa tik daudz, tapēc neizjūt problēmas.VNK noliktavas piebāztas ar nākotnes datu glabātuvēm. be vēl lielākā daļa sēž uz HDD. Tas ir loģiski. Jo ātrdarbība nav tik dramatiski lielāka. Ja pareizi modificē Linux Kerneli vai Windows startēšanos, starpība boot laikā ir var būt 8 sekundes. Win8 beta uz hdd arī startējas pat ātrāk nekā winxp vai win7 uz ssd…
  SSD vēl ir jāaug. manuprāt ap 2013 būs reāli mājsaimniecībām piedāvā šos risinājumus. Tagad tos izmanto serveros, rasētāji, kur vajag lielus rasējumus no glabātuves ielādēt RAM (Rasējums ap 5-12GB).

 • Viesturs

  Var jau laupīt, bet ne jau šitādos kriminālos apmēros. Pats lētākais un štruntīgākais SATAII 160GB cietnis maksā 64 latus!!! Un vai par 600GB 10.000rpm disku 300 lati nav tā kā par dārgu, kā jums šķiet? Ziniet, tas jau vairs tiešām nav bizness, tā ir laupīšana kriminālā mērogā. Ticiet man, noliktavu krājumi tur pietiktu vēl pāris gadiem, bet šie izdomā muļķīgu atrunu- saprotiet mums te drusku plūdi… rekur bildīte- maksājiet tagad četrkārtīgi!

 • SAMSUNG… nju tocna nav nekaadas garantijas…