Top 10 IT “dead end” tehnoloģijas

Saturday, 2010. gada 16. January

Nolēmu neturēt sevī sabriedušo sašutumu par IT tehnoloģijām, kuras kā slīdoši pagātnes rēgi turpina vilkt savu nastu pamatplatēs, korpusos, barošanas blokos, procesoros, programmatūrā un visā tajā, kas mums – datoristiem, škiet svēts 🙂

Tātad! Saraksts ar IT lietām, kurām laiks doties prom.

 1. Floppy – zinu, zinu, nostaļģija. Bet laiks doties pie miera uzticamais flopi.
 2. PS/2 – šo sen vajadzēja nogremdēt. Wake up!
 3. LPT – Arī tāds vēl dzīvo, ticiet man!
 4. CD, DVD-ROM – Visiem jau tā skaidrs, ka ROMi ne ar ko neatšķiras no rakstītājiem (arī cenai nevajadzētu), ražotāji – pietiek mānīt tautu.
 5. Bumbiņu peles – Brand datoru ražotāji reizēm iemanās vēl Tās iesmērēt. Nekaunībai nav gala – gimme Optical or Laser!
 6. Peles bez skrolla – skrolls, jeb ritulītis ir kļuvis par peles trešo pogu. Nelieciet pārlapot tekstu ar softisko scrollbaru, tā ir spīdzināšana.
 7. AC97 Vs Azalia HD audio – Tiekam lūdzu skaidrībā, ka HD tomēr būs visur un metam AC97 pie malas.
 8. DVI, D-sub, HDMI, Composite, Component un visi citi zvēri – lai dzīvo DISPLAY PORT (drīz sekos raksts par šo tēmu)
 9. IDE – tas sadārdzina manu mātesplati par 5 centiem un biedē manus bērnus.
 10. ATX korpusi – novecojis standarts, problēmas ar back paneļu atšķirībām un murgaino montāžu, neskaidrības jautājumos par slēdžu, led, audio u.c. vadiem, pilnīgs haoss izmēros, paneļu stiprinājumos, dzesēšanas metodēs un standartos. Vajadzētu atstāt to pašu ATX, tikai ražotājiem vienoties par visām NESAVIETOJAMĪBU apvienošanām savietojamā, saprotamā standartā. Kuru piedāvāju nosaukt par XTX.

.

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |   Tēma: Uncategorized  |   38 Komentāri
 • Crow

  Obvious troll is obvious 😀
  .
  .
  1. Floppy < USB (NAND Flash). Traumētie indutriāļi ar plānu budžetu – nu palieciet pie sava floppy, neviens ar varu nost neņems. Enīvej – te ir runa par consumer līmeni, kur floppy praktiski vairs neeksistē.
  .
  2. PS/2 USB. Nē, nekļūdījāties. Programmēt LPT/ECP un caur to ierīces vadīt (kaut vai dēļ paralēliem signāliem) ir vieglāk. Pašam ir gadījies, lai gan gadus atpakaļ. A cik to izmanto un vai tas ir lietderīgi, īpaši consumer līmenim, tas ir cits jautājums.
  .
  4. CD un DVD-ROM. Optiskajiem mēdijiem vispār laiks iznīkt. Tie pastāv tikai tādēļ, ka fļešam neviens vēl nav izdomājis jēdzīgu DRM (nē, arī Kingston krutais AES-256 šifrētais flašs ir bagains). Un fļešus nevar ražot Indijā par pieciem centiem gabalā.
  .
  5. Bumbiņžurkas < citas žurkas. Ražošanas izmaksas, stagnācija, utt. utjpr.
  .
  6. Peles bez skrolla? Paskaties uz Makābolu pelēm, nosirmosi laikam 😀 Tas gan šķiet gaumes jautājums. Man, piem. žurkai vajag max. trīs pogas un fiziski riebjas tās, kurām ir vairāk.
  .
  7. AC97 vs HD? Nav viedokļa.
  .
  8. Piekrītu, ka tur vajadzētu šo to pačakarēt, jo visādu dažādu ļurļaku netrūkst, a jēgas nekādas. Vienīgā problēma visiem modernajiem konekšeniem – būs DRM. Vo tur gan dažu labu varētu nosaukt par neda3.14stu stulbeni.
  .
  9. IDE/PATA < SATA. Pat ezim ir skaidrs, ka Serial ATA pwns.
  .
  10. Ražotāji nekad par to nevienosies. Tā tam būs būt, ka katrs dēļ tā, lai palielinātu shareholder value, ieekonomētu materiālu vai ražošanas izmanksas, ņems un ieviesīs kaut kādu reti stulbu stulbību.
  .
  Ir tāds ticējums – ja dateks blogā ir neieraksta aktivitāte, būs lietains pavasaris 😀

 • Crow

  mhh… man gļuki?
  .
  2. PS/2 točno laiks mirt. Lai nu vēl kas, bet USB tāpēc saucas Universal Bus.
  .
  3. LPT ir kruts. Nē, nekļūdījāties. Programmēt LPT/ECP un caur to ierīces vadīt (kaut vai dēļ paralēliem signāliem) ir vieglāk. Pašam ir gadījies, lai gan gadus atpakaļ. A cik to izmanto un vai tas ir lietderīgi, īpaši consumer līmenim, tas ir cits jautājums.

 • erm

  nez,par to ps/2 es nepiekrītu. irgadijušās problēmasar usb klavierem biosaa un grūbā. irgadijies,ka OS neredz usb klavieri.

 • nameisis

  pie tam ja klaviere nomirst 5dienas vakarā, tad no neta veikala līdz 2dienai nedabūt neko. Bet parastajā veikalā parasti normālu klavieru uz USB pa 5chuku nav un vispar normlau nav. Tikai ar stulbam papildus pogam ipashu jau ar sleep un stand-by.

 • Delfins

  IDE/LPT dzīvos kādu laiciņu.
  Par HDMI/DVI nemaz nerunājot.
  Optiskie datu nesēji paliks, galvenokārt – fiziskā read-only iespējas/ierobežojuma dēļ [par DRM te nav jēgas runāt, jo tāpat jau visu atkož]

 • Var redzēt, ka autors nav informēts par datora pielietošanas iespējām. Daudzkur vēl vajadzīgas šīs vecās tehnoloģijas, jo to izmaksa ir zema, datoru jauda ir minimāla, un nevar uzstādīt jaunākās OS (tai skaitā XP, vai nesenos Linux distrus). Vai arī daudzās nozarēs joprojām lieto programmas, kuras darbojas DOS, vai no komandrindu OS… un neviens normāls cilvēks nepirk nežēlīgi krutu, jaunu datoru pa 150-300ls.. viņiem pietiks ar 20-60ls vērtu kompīti lai bīdītu procesu uz priekšu.
  P.S.- Ja ir auda un gribēšana, vienmēr var nopirkt Mātes Plati, kur vairs nebūs iekļautas “vecās” tehnoloģijas.

 • killasmurf86

  AC97 vs HD? << Tikai un vienīgi, ja uz normālām os [FreeBSD, OpenBSD, NetBSD… ] būs normāls open source draivers

  Citādi ac97

 • jeah

  par HDMI ljoti maldies, tagad jebkuraa jaunajaa TV ir vismaz viena HDMI ieeja un guvusi diezgan plashu pielietojumu. pats arii lietoju HDMI, lai savienotu datoru ar TV un lai paarietu uz DisplayPort, man jamaina ne tikai dators, bet arii TV…

 • Crow

  Ko jūs varat nīdēt ar visu šito. Nu sēdiet uz sava PIII ar IDE un AC97 un sēdiet uz savām “nenormālajām” OS, kur līkrocīgi kretīni nevar papūlēties izsekot līdzi laikam.
  .
  Kā viss tas konkrēti velk uz leju tehnoloģiju. Pusotra duča dažādu I/O standartu jāatbalsta, par atsevišķiem tehniskiem sīkumiem vispār neaizdomājoties un enīvej neviens no viņiem nav īsti jēdzīgs vai universāls (izņemot USB, bet tikai teorijā).
  Vot pastrādājat mazliet lauciņā, kur jāmēģina programmēt kaut kas vairāk par PHP čata lodziņiem… redzēsiet, ko nozīmē tas, ka nav vienotas sistēmas un tiek stiepta līdzi visa vecā bagāža, dažbrīd vēl no 80-tajiem (BASIC kods Windows bootloaderī). Ja man būtu teikšana, 90% no tā visa vajadzētu nahrenizēt un inženierus un tādus nīdetājus slīcināt petrolejā.

 • cvcvbcv

  bet tev tādas teikšanas nav, tā ka klusē.

 • uldis

  Autoram ir ļoti bērnešķīgs priekšstats par tehnoloģijām… Gan lielos, gan mazākos uzņēmumos šāda bieža portu maiņa rada lielas problēmas. Ir gadījies. ka 2,5 gadus “vecam” datoram vairs nevar atrast jaunas rezerves daļas. Tāpat ir bijušas daudz un dažādas problēmas ar monitora portiem (vajadzīgi visādi štekeri, lai to piespraustu pie vecāka kompja).

  Šāda portu maiņa ir vajadzīga tikai un vienīgi dzelžu ražotājiem, jo var mēģināt iegalvot (un kā šeit redzams – ar visai būtiskiem panākumiem), ka jaunais savienojums ir nezcik reizes labāks, līdz ar to visiem tagad jāpērk jauni dzelži.

  Par HD audio vs. AC97 vispār pasmējos. Lielais vairums datorlietotāju izmanto tikai austiņas un/vai 2.0 tumbas. Nu nav nopietni ieguldīt naudu dārgā skaņas sistēmā, kad kompī dūc 3 vai vairāk ventilatori.

 • uldis

  @killasmurf86
  Cik zinu BSD opsistēmās HD Audio ir atbalstīts, bet pats mēģinājis neesmu.

 • uldis

  @Crow
  Man, kā cilvēkam, kas profesionāli nodarbojas ar operētājsistēmu programmēšanu (t. sk. killasmurf86 minēto) ir skaidrs, ka līkas rokas 90% gadījumu ir tieši dzelžu ražotājiem.

 • Crow

  Patērētāji, nepircēji-īdētāji, nicināmais pūlis. Piedāvājumu tomēr daļēji nosaka pieprasījums. Tas, ka jūs [mēs] banānu zemē nevaram atļauties pavērt maku, nenozīmē, ka citur ir tāpat. Dažu utubungu piebāztu hondurasu zemju dēļ ražotājiem nav jāklibo. Odnako, visādi gnīdas īdes vienmēr par to, ka (piem.) viņu jaunajai platei nevar piebāzt viņu 5 gadus veco IDE CD-ROM et al.
  .
  Ja cilvēks grib izlekt, ka lieto ne-Windows un tad sāk vainot ražotājus, ka nav draiveru – tas ir par daudz. Rādžiņu spēlē tas, kam pieder krodziņš. Fīčas dabū tas, kam pieder tirgus. Piebiedrojieties, nezinu, transseksuāļiem un ejat tiesāties par minoritāšu tiesību neievērošanu.
  .
  Pag, man ir ideja. Dateks varētu outsourcēt Getliņiem vai Daibei savu web-dzini un tur šie nīdētāji tad varētu dibināt savu stagnātu klubiņu un reizi pusgadā satikties, no alumīnija krūzītēm iemalkot čaj gorjačij un pie reizes palielīties ar izdilušāko pižiku.

 • uldis

  @Crow
  Firmā, kur strādāju (Fortune 500 augšgala firma), neviens netaisās ne apgreidoties uz Vistu vai 7, nedz apgreidot darbastacijas u.c. dzelžus, kamēr ar esošajiem var normāli pildīt ikdienas darbus. Šeit es runāju par vairākiem simtiem tūkstošu darbstaciju tādās banānu republikās kā ASV, Kanāda, UK, Vācija, Somija, Grieķija, utt.

  Tas, ka kāds pamuļķis (šeit nedomāju kādu konkrēti) uzskata, ka SATA CDROMs būs nezcik labāks par parasto, lielās organizācijās nevienu neinteresē.

  Runājot par ne-Windows opsistēmām – varbūt esi dzirdējis, ka ne visi datori ir PC, stāv zem galda un ir paredzēti spēlīšu ļurināšanai?

 • killasmurf86

  @ uldis <<
  Njā tikko uz laptopa notestēju PC-BSD [būtībā FreeBSD], tur ir, bet uz mana 4-5 gadus vecā P4 ir ac97.

  Ir arī laba Creative Skaņas karte, kura kādus 3 gadus stāv ietīta avīzēs un nolikta kastē, jo tai nav draiveru… 🙂

 • uldis

  @killasmurf86

  Man avīzēs ietītas ir divas GeForce video kartes, jo jaunas plates ar AGP slotu ir grūti dabūt. Tāpat ir vesela kaudze ar beigtām tīkla kartēm…

 • Uldis

  Par to IDE savienojumu nepiekrītu-pagāšgad nolēmu mazliet uzlabot savu 5 gadus veco kompi:MB-48 Ls, CPU-46Ls (amd x2)RAM -36Ls (ocz platinium 2G)
  GPU-40Ls(hd 3850)pārējo- diskdzini, HDD un PSU (400W)atstāju vecos un rezultātā par salīdzinoši nelielu naudiņu esmu ticis pie aparāta uz kura bez problēmām iet arī pašas jaunākās spēles.

 • jeah

  man ir jautājums CROW – kā tu domā, kādas ir izmaksas un teorētiskas iespējas apgreidot normāli strādājošas 2500 darbavietas? un cik liela nepieciešamība ir to darīt? lai darbinieks var kačāt HD pornu?

 • Crow

  Pag, kamēr aparāts darbojas, nekas nav nedz jāmaina, nedz jāpērk vietā. Bet atceries, ka otrajam golfam (piem.) arī detaļas jāmeklē šrotā. Tas pats attiecas uz datoriem. Tikai dzīves ilgums ir mazāks, bet pie tā bija jāpierod jau tajā momentā, kad pirmo reiz izlasījāt par Mūra likumu.
  .
  Bet consumer līmenim ir trīs varianti – tie, kas, tāpat kā paiku iekš RIMI, nopērk visu jaunu ik pa laikam. Tad ir tie, kas salasa ar rociņām un šad tad apgreido. Vēl ir kapeik3.14sēji, bet par tiem jau es tēlainos teikumos pastāstīju tur augstāk.
  .
  Garās runas īsais saturs – ja tieši jums (kas vairumā pārstāv elitāro datorspecu “kastu”) daudz ko no jaunā nevajag, tas nenozīmē, ka tas nav pieprasīts lāmeru un Average Joe vidū.

 • uldis

  @Crow
  Vairs nav 90-to gadu otrā puse, kad tiešām par to pašu naudu pēc gada varēja nopirkt 2x ātrāku datoru (tobrīd daudzi tā arī darīja). Nu jau kādus gadus sešus, septiņus pat mazjaudīgākie pieejamie datori ir gana labi ne-spēlmaņu un ne-pro-dizaineru vajadzībām. Pro dizaineri, protams, lieto ābolus, tāpēc pat tie atkrīt…

 • nameisis

  “Vairs nav 90-to gadu otrā puse, kad tiešām par to pašu naudu pēc gada varēja nopirkt 2x ātrāku datoru”

  Tas attiecas vēljoprojām un tā arī būs, kaut vai tāpēc kad HW kompānijām ir jāpelna naudiņas. Bet jā piekrītu tevis teikatajiem 2. pusei ka mazjaudīgie dsatori normālajam darbam pilnīgi pietiekami.

 • killasmurf86

  Galvenais, lai monitors būtu liels un nebremzētu video karte, kat kustini logun no vienas monitora puses uz otru 🙂

 • nameisis

  Tā kā ši ir šobrīd lasītākā diskusija pabrīdināšu tautu. Attiecas gan pagaidām tikai uz pavecāmASUS P43 G31 un 785G platēm, un šobrīd tikai singapūra un Taivāna. Lasiet paši- jebšu prieks kur tu rodies

  http://semiaccurate.com/2010/01/15/mystery-rusty-chokes/

  http://semiaccurate.com/2010/01/18/mystery-rusty-chokes-part-deux/

 • Flopiks vel ir lietojams, zinu ka ir nelielas problemas ar flashiem kad tos jaainstalee citaa datoraaa…….

 • jeah

  crow – manuprāt mašīnu ar datoru salīdzināt nav īsti pareizi, jo auto ir ļoti daudz ritošo daļu, kuras nolietojas dabīgā ceļā. datoram dabīgā ceļā var nomirt cietais disks, reizēm kāds ventilators, bet ņemot vērā, ka lielās korporācijas izvēlas brandname datorus, failure varbūtība ir ļoti minimāla. lai ko kāds neteiktu – brandname datori (hp, dell, ibm, utt) ir paredzēt ļoti ilgam lietošanas laikam un viņos ļoti reti kaut kas nobirst.

 • jeah

  un izklausās, ka crow pats rakstījis šo rakstu. un ja tā ir, tad tas ir FAIL dateks.lv

 • SAS to jeah

  Bet kad sāk birt piem HP tad pārsvarā kāda partija 🙂
  Mums darbā sākumā nomira 1hp PC tad pēc pāris dienām vel kāds..visi bija no vienas partijas 😀

 • nameisis

  Tieshi taaa, birst pa partijaam, un garantijas remonts 100x chakariigaaks neka ar atseviskjas detlajas mainja nebrand datoraa. Taa kaa jebkursh brand`s censhas taupit uz jebka ko var. Tad tikpat ilgi ari stradas dators, kas salikts no detaljaam.

 • arnico

  baigaa diskusija saakusies 😀 Un praktiski piekriitu gandriiz visiem 10 punktiem.

  Nedaudz iedzilinoties Floppy staastaa. Lielai kompaanijai ar 2500 datoriem te nekas nav jaaupgreido jo visticamaak usb spraudnis vinjiem jau ir. Taatad paliek tikai jautaajums cik izdeviigi vinjiem ir vairumaa pirkt disketiites saliidzinot ar paaris flash kartiisu nopirksanu.

  Nedaudz par peleem – pilniigi un galiigi gaumes jautaajums 🙂 Kaa arii tehniskais jautaajums – optiskaas peles ne vienmeer nodrosina taadu pat veiktspeeju kaa bumbinj varianti, taapeec dizaineri loti loti biezi turpinaaja tureeties pie bumbaam.
  Tiesa laazer peleem siis probleemas nav, un vinjas paarspeej ka mumbas gan optiku. Vieniigaa probleem – pagaidaam veel ne visai laba cena.

  Un vispaar lietot bumbinjpeli ir taads forsh pasaaciens, tas taapat kaa seedeed pie antiika galda 🙂 Veiktspeeja vinjai ir un savaa zinjaa stiliigi 🙂

  HDMI – noteikti neatmirs, jo principaa tikai tagad taa iisti tas ir iegaajies ieks maajas kino, taaka jaagaida vismaz gadi 4 kameer vinjsh saaks iziet no modes.

  CD/DVDRPM – patiesaam … kuru vairs interesee lasiitaajs bez rakstiitaaja 😀 2500 cilveeku kompaanijaam arii nekaada probleema – ja vinju vecais lasiitaajs nobruuk, tad jebkuraa gadiijumaa ir jaapeerk kautkas jauns, un DVD rakstiitaajs 15- 20 ls. (nezinu bet man skjiet ka tiirs lasiitaajs nav stipri leetaaks :D)

 • jeah

  brand datoriem serviss sūdīgs? man te pazīstamam nobira viens no brand serveriem, tak serviss iedeva vietā citu serveri, kamēr laboja to par garantiju.
  protams, gadījumi gadās, bet tie gadās daudz retāk nekā ar saliktajiem datoriem. vispār jums ir bijusi nopietna pieredze ar brand datoriem un servisiem?

 • nameisis

  Viss raksts ir vairāk vai mazāk par consumer nevis serveru tehnoloģijām. Tāpēc arī par servisu iet runa par parasatajiem kompjiem nevis serveriem. Serverus protams ka apmainīs momentāli, jo tas ir “high margin” tirgus. Ražotājs pat pārdodot divus serverus par viena cenu nopelnīs. Kas cits ir desktopi un lapīši. Īpaši jau budžeta gals. Vārdu sakoy “You get what you pay for”

 • alex

  Ziniet kas vēl besī un Intel to nekādīgi nevar nomainīt, tas ir:

  Kulera piestiprināšanas metode pie mātes plates. Tas ir ārprāts, tur var mātes plati tā salauzt, tik daudz spēka vajag lai tos četrus plastmasa štekerus pievienotu pie mātes plates, tur tāds risks ka skrūvgrieznis iešmauks pa mātes plati, prosta Extreem.

 • SAS

  alex ir tāds teiciens – “Sila jest uma nenado”
  Manā skatījumā nemaz tik traki nav kā tu raksti, bet ja cilvēkam ir līkas rokas vai abas kreisās tad gan pastāv iespēja ka ar skruvgriezi izveidos mātesplatei velvienu papildus caurumu – ventilācijai 😀

 • nameisis

  Daudz speka nevaig, bet piekritu ka intelja cooler mounti nav tie patikamakie, par to vienmer neta sudzas salidzinot ar intela vecajiem mountiem un AMD. Trakais jau vel nav ka jaspiezh ieksha ar speku, bet tas ka tie puh-in pin ar laiku nodilst un noluust un japerk jauns kooleris. Vai ari matenei to caurumus izdeldee. Tapec labak ir tie after market cooleri, kuriem uz matenes tie pieskruveta blekja plaksne un tad pashu kuuleri ar skruvem pieskruvee.

 • Display port, gan kādu laiku nāksies gaidīt, ne tikai monitori nav. Bet izskatās, ka slavenajam “Fermi” reference variantā nebūs display port. Būs 2x DVI un miniHDMI-“ūber” noderīgs

 • Rudys

  Šo visu rakstu lasot man rodas sajūta ka Latvija ir ūber kruta, ja var teikt ka HDMI un DVi , kā arī tā pati IDE ir Dead end, jā es nenoliedzu ka tehnoloģiskajā laikmetā kāds ir šis viss mainās vienā mirklī, bet…….!!! Biju Polijā un man ir daudz draugi un kolēģi kas ir High end sistēmu atbalstītāji,bet viņi visi kā viens atzīst šis vecās tehnoloģijas!!! Ziniet kā ir , kas citam ir vecs vai novecojis, tas citiem ir pilnīgi pieejams un lietojams!!! Protams ka vecās tehnoloģijas kā IDE un SDRAM, un utt kas minētas sadārdzina visu prieku, bet es neuzskatu ka viņas vajag pārtrauk ražot, to var darīt tāpat kā ar AGP video kartēm, ražo maz , bet tendētu uz attiecīgu cilvēku grupām! Un jā Display port būs sālīts prieks, un nāksies gaidīt ilgu laiku! UN HDMI ir tiešām lieliska tehnoloģija , kurai novēlu ilgu popularitāti!!

 • Crow

  Tas tāpēc, ka Polija nav nekāds piemērs. Polija ir savdabīgs PSRS mantojuma un vakareiropas hibrīds… Eiropas Ķīna. Taisni jāpriecājas, ka mums kaut kas nav, kā Polijā (izņemot ražošanu un Krakovas desas, bet tas, kā saka Dobelis, ir cits jautājums).