Kā tikt pie garumzīmēm par baltu velti.

Saturday, 2010. gada 16. January

Problēma, par kuru visi MacOSX lietotāji notiekti smiesies, ir garumzīmju jautājums Windows vidē rakstot tekstu latviešu valodā. Windows vidē pēc noklusējuma, ja uzliekam latviešu reģionālo izkārtojumu, garumzīmes un mīkstinājuma zīmes var iegūt spiežot attiecīgo burtu pirms tam turot AltGr, kas dažiem škiet pietiekami ērti, bet tiem kas klapē pa pārsimt vārdiem minūtē – neiespējami.

Tildes Winloga, Tildes Biroja un 1-2-3 Winlat lietotāji priekšroku dod daudz ērtākam apostrofa ( ‘ ) taustiņam blakus enter, kuru nospiešot pirms attiecīgā burta var iegūt garumzīmi, un LIELO burtu gadījumā nav jāizlauž pirksti mēģinot AltGr apvienot ar Shift taustiņu un burtu vienlaicīgi.

Pateicoties blogerim Laacz, kurš izveidojis programmiņu Apostrofs jebkurš, kam pieejams internets, var mirklī tikt pie kārotā latviešu burtu izkārtojuma Par Velti!

Žetons nost Microsoft, un tiek piešķirts Laacz !

P.S. Kā būtu ar balvu – Latvijas lepnums mūsu IT sfēras varoņiem ?.

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |  Tagi: , ,   |   Tēma: Uncategorized  |   18 Komentāri
 • bubu

  Apostrofs nav programmiņa, bet gan klaviatūras izkārtojums. Kuru jebkurš cilvēks var pats izveidot izmantojot bezmaksas MSKLC no tā paša Microsoft (bez žetona): http://msdn.microsoft.com/en-us/goglobal/bb964665.aspx

 • erm

  ne tikai macosxsmejās,bet arī pingvīniņi 😉

 • Gints

  Dumš tu esi… ja saki ka ar AltGr nevar drukāt ātri. Vajag tikai iemācīties to lietot. Atceries kad ar apustrofu tev rakstot vienu garo burtu jāievada divi simboli.
  Bet ja AltGr lieto līdzīgi kā ir pat ļoti ātri un ērti.

 • ātrāk ir nospiest divas pogas nekā vēl turēt kaut kādu maģisku kombināciju

 • Ja cilvēks var pierast, ka lai dabūtu lielos burtus jātur Shift, tad nav nakādu problēmu pierast, ka lai dabūtu latviešu burtus jātur labais Alt taustiņš. Un nekādi pirksti nav jālauž – vienkārši ar labās rokas lielo pirkstu spiež labo Alt, bet ar kreiso roku attiecīgo latviešu burtu (ar kreisās rokas mazo pirkstiņu piespiežot Shift, ja vajag) (ja vien tas nav ķ, ļ vai ī, ko vieglāk uzreiz ar labās rokas rādītāj pirkstu nospiest).

  Sen Windows nav redzēts, bet Linux ir pieejamas jau uzreiz gan RAlt, gan apostrofa, gan tildes, gan F-key latviešu izklātnes.

 • Rudys

  Ja tiešām nav ko slavināt, tad šis nu ir lieki!!!! Un Linux Ir tiešām daudz reizes gudrāks, kā pats esmu lietojis gan Gentoo, gan Ubuntu, arī Kubuntu kas ir tas pats Ubuntu plus KDE, varu teikt tikai vienu ka garumzīmes ir gan uz WIN 7, tāpat kā uz visiem pārējiem!!! Un lūdzu nevajag mētāt gudrības par visu, jo jūs kas zināt šajā forumā visu , nezinat neko!!!

 • endrju

  Vai tiešām Dateks’ā strādā tik nekompetenti cilvēki, kas raksta tādus aprobežotus rakstus? Ne tā ir programma, ne bez Microsoft tas būtu iespējams. Gandrīz no krēsla nokritu. Te neviens nemoderē rakstus?!

  Autor un lasītāji – izlasiet “bubu” komentāru.

  Jebkurš pats var izveidot, saglabāt un izplatīt citiem savu veidoto klaviatūras izkārtojumu. Es, piemēram, esmu sev uztaisījis tādu, kur reizē strādā gan apostrofs, gan AltGr. Tas, ka laacz ir populārs blogeris un viņa versija ir virāli izplatījusies, nenozīmē, ka tas ir kaut kas unikāls.

 • Anekdote speciāli Endrju.

  Zvans uz Apollo palīdzības dienestu:
  – Sveicināti, man nets neiets.
  – Vai dsl lampiņa uz modema deg?
  – Lampiņas te nav, tikai pusvadītāju gaismas diode, tā deg.
  – Āāa, problēma laikam ir mūsu galā.

 • To Endrju – Tā ir programma, kas automātiski uzinstalē iepriekš izveidotu tastatūras izkārtojumu ar pāris klikšķiem vienkāršojot procesu gala lietotājam. Nedomāju, ka vidusmēra lietotājs spēj pārvarēt to, ko Bubu piedāvā.

  Ja šādi sāk skatīties uz jautājumu, kas ir vai nav programma, tad veram vaļā ASM un spēlējam counter strike mašīnkodā 🙂

 • Crow

  Vispār jau šis jautājums netā ļoti bieži parādās un cilvēki aizvien nezin, ko un kā darīt.
  Tas, ka ūberkrutiem gīkiem (kas daudzi, protams, jau “pagājušā ceturtdienā” (uzmanību, metafora!) pārgājuši uz Linux) to nevajag – sēdiet štrumbantbiksēs.

 • endrju

  Mārcis – Dateks, Mareks – Dateks,

  Runa jau tieši ir par to, ka to varējāt uzrakstīt rakstā to:
  1) ka jebkurš to var izdarīt ar Microsoft piedāvāto programmu (te arī absurds par to, ka žetonu ņemat nost Microsoft. Arī “programma” automātiski izveidojas, taisot savu KLC – nekas papildus nav jādara.
  2) ka laacz to ir izdarījis un publiski visiem piedāvā lejupielādēt savu variantu.

  Bonusa punkti: varējāt izveidot savu variantu (vai pārpublicēt pie sevis laacz variantu), ko piedāvāt saviem klientiem vai citiem end-useriem kā konstantu linku; jo nekur nav teikts, ka links uz laacz variantu vienmēr strādās.

  Es vienkārši šokējos tādēļ, ka pārējie raksti ir ļoti tehniski, detalizēti un kompetenti. Visu cieņu.

 • To Endrju:

  1. Liela daļa klientu vienkārši grib garumzīmes ar apostrofa taustiņu. Thats it.
  Raksts nav tehniskai publikai – tieši otrādi.

  2. Laacz blogs, iespējams, ir stabilākā vietne uz planētas. (nu vismaz kopš “apostrofs” publicēts, strādā bez problēmām)

  3. Šokēties reizēm vajag 🙂

 • Mārcis L.

  Man atkal pirkstus lauž tas apostrofa variants, bet AltGr ir tik ērts, maigs un pierasts tā ka nevajag. Tas viss ir tikai gaumes un pieraduma jautājums. Es teiktu, ka žetons nost Microsoft Latvija pārstāvjiem, kas vēlaizvien nav parūpējušies, lai abi (vai pat viens miksēts) testatūras izkārtojumi būtu iekļauti standarta MS windows perētājsistēmā. Vienai citai zināmai OS līdzīga rakstura jautājumu atrisināja nākamajā relīzē, bet windowsam, ja nemaldos, šitas jau kopš win2000 – kā parādījās ar AltGr, tā arī palika kā akmenī iecirsts.

 • janks

  To Aigars Mahinovs; Mārcis L.:
  Lasu un nespēju nobrīnīties. Ja nu jūs tiešām tikai ar vienu vai diviem pirkstiem rakstāt – varbūt AltGr ir pieņemams, bet – normālā 10 pirkstu variantā, pie tam ātri rakstot , ar AltGr rakstīt NAV IESPĒJAMS, nesakropļojot roku un nervus, nevajag te muļķības stāstīt. Protams, ja nav sajēgas par pareizu pirkstu izkārtojumu un burti tiek rakstīti, ar kuru pirkstu pagadās (vai izmantojot degunu 😀 ) – tad jau varbūt var.

 • Mārcis L.

  -> janks
  Kā jau teicu, “tas viss ir tikai gaumes un pieraduma jautājums”. Uz AltGr pārgāju no apostrofa farianta, rakstu ar visiem 10, ātri un “aklajā” variantā. Tikko kādu brītiņu nācās lietot apostrofu, bija dīvaini, bet arī ok. Ja AltGr ir tāts sātana izdzimums, tad viņš nemaz netiktu izgudrots 😛

  Par AltGr ergonomiskumu varbūt arī tev ir taisnība, bet domāju, ka tas ir mazākais no ļaunumiem strādājot pie datora….

  p.s. kā notiek rakstīšana ar degunu?

  p.p.s. un vispār šādi reliģiskie kari starp apostrofu un AltGr te jau ir off-topic, runa bija par apostrofa atbalstu Windowsam un tā instalēšanu

 • Roadkill

  Piekrītu vairākiem komentētājiem, pats jau vairākus gadus rakstu tikai ar AltGr, kaut kad nesen pamēģināju ar pēdiņām (Apostrofu/Tildi), un tā kaitina, ka vārdos neizteikt.
  Rakstu ātri, ātrāk nekā mana māte, kura vairāk kā 20 gadus pie datora nostrādājusi (drukā viņa ātri, ticiet man) un jebkurš cits mans paziņa/radinieks/etc.
  Manā skatījumā pluss Altam ir tāds, ka visas pogas jāspiež vienlaicīgi, Tildei papriekš pēdiņas un pēc tam burtu vai shift/caps+burtu, kaut kā momentā nenostrādā, cik atceros.
  Tas iestrādā “ātrspiešanas” refleksu 🙂
  bet tas bija tikai mans viedoklis, noteikti daudzi nepiekritīs, bet kas tad man?

 • Klimax70

  es neko ta arri nesapratu

 • Hi

  Grieķijas