Dators Core i5

Monday, 2009. gada 7. September

Industrijas milzis Intel ir veicis kārtējo soli procesoru tehnoloģiju attīstībā, un kopš septembra sākuma mazumtirdzniecībā piedāvā procesoru Intel Core i5.

Mēs savukārt ar nepacietību gaidījām šo dienu, lai prezentētu mūsu jauno izstrādājumu – Datoru Core I5+.

Dators veidots uz Intel procesoru bāzes ar jaunajām LGA 1156 pamatplatēm un uz doto brīdi ir ideāls apvienojums gan veikspējai, gan labai cenai.  Kā jau ierasts, šim datoram mūsu interneta lapā varēs mainīt bāzes komplektāciju, lai pielāgotu to katra lietotāja individuālajām prasībām.

Datora Core i5+ standarta komplektācijā piedāvajam:

Korpuss

Compucase 6C29BS-UG
Labas kvalitātes un pieejamas cenas apvienojums. ATX izmēra korpuss melnā krāsā. Korpusā var ievietot līdz četrām optiskajām iekārtām, divas FDD vai karšu lasītāja iekārtas un trīs cietos diskus. Korpusa priekšējā panelī ir divi USB kā arī skaņas un mikrofona izejas, kas atvieglinās, piemēram, ātru pārslēgšanos uz austiņām vai USB Flash lietošanu. Korpusam aizmugurē var ielikt 8, 9 vai 12cm papildus ventilatoru, kas pūtīs silto gaisu ārā aizmugurē un 8 vai 9cm priekšpusē, kas vilks iekšā vēso gaisa plūsmu.

Pamatplate

Piedāvājam izvēlēties kādu no jaunākajām LGA1156 mātesplatēm ar P55 mikroshēmu kopni (chipset). Šīs plates veikalos parādījušās nesen, bet neskatoties uz to cenas ir ļoti draudzīgas. Plates atbalstīs jaunos Core i-5, kā arī i-7 procesorus, kas paredzēti LGA1156 pamatplatēm. Šīm mātesplatēm ir četri un dažām pat 6 operatīvās atmiņas (RAM) sloti, kuri standartā darbojas uz 1333MHz frekvences, taču, vairumam, pēc ražotāju aprakstiem, ir iespējama virstaktēšana līdz pat 1600 un vairāk MHz. Pamatplatēm PCI-Express videokaršu ports, kurā varēsiet ievietot jaunākās grafiskās kartes, lai optimizētu datoru spēlēm vai videoapstrādēi. Šis plates atbalsta vairāku videokaršu pieslēgšanu, vairākums atbalsta gan ATI CrossfireX, gan NVIDIA SLI, dažas tikai CrossfireX. Plates aprīkota ar kā minimums 6 SATA2, 1 IDE, 8 USB un 2 PCI portiem.

Procesors

Intel Core i5-750
Vieni no jaunākajiem procesoriem, kura oficiālais izlaišanas datums ir šī gada 6. septembris. Procesoram ir četri kodoli, kas darbojas uz 2.66GHz takts frekvenci un 8MB kešatmiņa. Šī procesora veiktspēja ir pielīdzināma i7-920 procesoram. I5-750 mazliet atpaliek no minētā renderēšanas un HD programmās, bet spēlēs abiem procesoriem ir ļoti vienlīdzīgi rezultāti. Runājot par enerģijas patēriņu P55 čipseta plate ar i5-750 procesoriem arī ir ekonomiskāki nekā i7-920 ar X58 čipsetu. Sīkāk par procesoru varat izlasīt un tā testiem varat izlasīt šeit http://en.expreview.com/2009/08/19/thorough-review-of-intel-core-i5-750.html .

Operatīvā atmiņa

Visas, komplektā piedāvātās plates uztur līdz 16GB operatīvās atmiņas ar dual channel atbalstu. Līdz ar to standarta komplektācijā piedāvājam izvēlēties vienu DDR3 operatīvās atmiņas moduli vai arī kādu no  komplektiem (kit of 2), lai tās darbotos dual channel režīmā un līdz ar to palielinātu datora veiktspēju. Sīkāk par DDR3 atmiņu tehnoloģiju varat izlasīt šajā aprakstā.

Videokarte

ATI HD4770
Šī karte pārsteidz ar savu cenu un veiktspēju. Karte ir ar 512MB operatīvo atmiņu un 128bitu atmiņas maģistrāle, veidota ar 40nm tehnoloģiju, kas ļauj kartei darboties ar zemāku enerģijas patēriņu, tādējādi ļaujot tai strādāt pie lielākām frekvencēm. ATI HD4770 ir pirmā 40nm karte, kas izveidota ar GDDR5 atmiņu.  Kartes dzinēja un atmiņas ātrumi ir 750MHz un 800 MHz, 3.2Gbps. Karte atbalsta ATI CrossFireX™ vairāku videokaršu lietošanai, kā arī Microsoft® DirectX®  10.1 un
Shader Model  4.1. Sīkāk par videokarti un tās testiem varat izlasīt šeit http://www.guru3d.com/article/ati-radeon-hd-4770-review/

Cietais disks

Seagate Barracuda 7200.12 500GB, SATAII, 16MB
Seagate cietais disks piedāvās konkurētspējīgu ātrumu par pieejamu cenu. Sata II disks ar 16MB kešatmiņu un 500GB ietilpību, kas darbosies ar ātrumu līdz 125MB/sec. Ideāls variants mājas datora vajadzībām, lai uzglabātu filmas vai mūziku. Ietilpības noteikšanai var vadīties pēc rādītāja, ka filmas aizņem no 700MB līdz 8GB (HD kvalitātē) un dziesmas ap 10MB.

Mūsu datoru komplektatorā ir plašas iespējas mainīt šo bāzes komplektāciju izvēloties dažādas alternatīvas un papildinājumus – sākot no perifērijas iekārtām un beidzot ar programmatūru.

Labprāt gaidīsim jūsu atsauksmes un ieteikumus komentāros.

P.S. Ja vēlaties uzzināt vairāk jaunumu no Dateks grupas, sekojiet līdzi mūsu twitter kontam..

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |  Tagi: , , ,   |   Tēma: Jaunumi  |   13 Komentāri
 • Korpuss būtu labs, ok.
  Pamatplate ir tik lēta, ka vienkārši nav ko lētāk ielikt, ok.
  Procesors, arī, protams ka ir ok, jo nav ko citu ielikt, bet likt expreview prerelease apskatu, ja ir pilns internets ar svaigiem un nopietniem apskatiem ir vienkārši smieklīgi. Piemēram, šo http://xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-870_8.html
  Par videokarti galīgi līki, pat tevis dotajā guru3d linkā var skaidri un gaiši redzēt ka HD4850 un GTS250 ir pārākas kartes, nav divu domu. Kāda velna pēc likt HD4770, ja HD4850 maksā (Ls -17,72) un GTS250 (Ls -15,88). Pat MSI HD4850 1GB! OC versija ar labu dzesēšanas sistēmu maksā (Ls -9,29), XFX 512MB ar labu dzesēšanas sistēmu (Ls -15,30), ASUS GTS250 DK 1GB, lieki pieminēt arī maksā (Ls -4,03). Šīs te 1GB un rūpnīcā virstaktētās kartes ir krietni pārākas par piedāvāto HD4770.
  Pie kā es paliku, cietnis, ak jā, kāda velna vadītam būtu, lai ieliktu 500GB cietni, ja 640GB (Ls +2,67) un 750GB maksā vien (Ls +7,18). Gribu redzēt to cilvēku, kas pērk datoru par 500Ls un saka, nē, es divus latus par 140GB nepārmaksāšu!
  Un tam visam Altis 450w barošanas bloks?
  Galu galā neticu, ka Vladislavs nepiedāvā savus OCZ Gold kitus par +/- to cenu, kas pie viņa, lai nebūtu tie overpraisotie Kingstoni jāliek.

 • Mārcis

  Kaspar, diemžēl tevis ieteiktais xbitlabs apraksts šī posta publicēšanas brīdī vēl nebija pieejams. Pārējam plus/mīnus var piekrist ar zināmām atrunām. Disks un barošanas bloks ir lētākie daudz maz pieņemamie varianti – manuprāt disku būtu vērts kā minimums 1TB, bet tas jau nu paliek katra paša ziņā. Barošanas blokam nav ne vainas, bāzes komplektācijai tas uz doto brīdi ir labākais variants.

  Savukārt attiecībā uz videokarti, šoreiz esam izvēlējušie jaunāku karti. Šeit neiet runa par “raw price/performance”, bet gan par modernāku tehnoloģisko procesu, mazāku karšanu un troksni.

  Un nevajag aizmirst, ka šī ir tikai bāzes komplektācija, uz doto brīdi konkrēto daļu pieejamības dēļ jau nedaudz mainījusies.

 • Varbūt xbit nebija, bet 6. septembrī bija vismaz 20-30 citi apskati par i7 procesoriem pieejami.
  FSP PNR 400w>Altis 450w
  Modernāku tehnoloģisko procesu? Vienmēr ATi, bieži arī nVidia vidusmēra kartes ir bijušas ar mazāku tehnoloģisko procesu nekā high end kartes. Karstums un troksnis – bullshit, arī HD4850 un GTS250 ir pieejami ar labiem radiatoriem, tāpēc par to apsolūti nav ko uztraukties. Vienīgi tās ir rijīgākas par HD4770, bet tad jau atkal, kurš cilvēks pirks datoru par 500Ls un uztrauksies par patēriņu? Vai tu pērc auto par 50kls un tik ļoti uztraucies par patēriņu? Tad jau liec iekšā Intel Atom uzreiz.
  daļu komplektācija mainījusies? Tajā dienā, kad komplektu izveidoja, bija tikai MSI plate pieejama, pārējais nav mainījies.

 • Aivars

  Bija arī Sapphire kartes, kas bija lētākas. Un neviens neliedz izvēlēties klientam gan tevis minēto HD4850, gan GTS250. Par taviem salīdzinājumiem ar auto nav jēgas nemaz diskutēt.

 • Bija arī te AMD proči ar DDR2 atbalstu iekš DDR3 platēm, daudz kas bija.
  Neviens nelika klientiem izvēlēties tajos komplektos DDR3 pročus.
  Par to, kas bija, nav jēga diskutēt.
  Nekas, pieredze nāk ar gadiem.
  Arlabunakti un veiksmi!

 • Mārcis

  Nu uz šodienas pusdienlaiku no mūsu sākotnējā komplekta bija palicis tikai korpuss un procesors. Par kartēm runājot vēlreiz uzsvēršu, ka mūsu piedāvātā HD4770 ir svaigāks produkts. Tā ir sākuma līmeņa karte, kas maksā nedaudz dārgāk par līdzīgas jaudas (HD4850 un gts250) kartēm, kuras tirgū ir pieejamas jau ilgāku laiku, un domājams, ka šada līmeņa datora pircējam šī padsmit latu cenu starpība nebūs izšķirīga.

  Anyway, paldies par ieteikumiem!

 • y0

  visas tās videokartes jau gaumes lieta, bet vienu gan varētu mainīt – lieciet tak defaultā barokli, kas arī to visu pavilks! ar lētu barokli tikai sūdi sanāks, bet cilvēki var arī nezināt, ka psu nav lieta, uz kuru vajadzētu taupīt, ja grib, lai kompis ilgākam laikam.

 • KIBORGS

  tik tiešām nesaprotu,kāpēc dateks mēģina iesmērēt lēnāku un dārgāku VGA karti HD4770,ja tajā pašālaikā HD4850 un GTS250 ir lētākas un ātrākas kartes.Protams ka katrs var sev izvēlēties komplektāciju,bet šeit iet runa par morāli un veikala godīgumu(kāpēc smērē vājāku un dārgāku)!!!…

 • Aivars

  Sekojot ieteikumiem, pamainījām bāzes komplektācijas videokarti, barošanas bloku un cieto disku. Paldies par ieteikumiem.

 • fpg

  @dateks

  Cienītie….neņemiet galvā te dažu gudrīšu sprediķus.Viņiem pavisam noteikti vēl jāpamācās,ko nozīmē bāzes komplektācija , kā veidojas cena , kā darbojas bizness , ko nozīmē jauns produkts utt.Pagaidām viņi ir tikuši tikai līdz kapeiku skaitīšanai un trulu FPS testu aplūkošanai – nav vērts neko mainīt šādu tipu dēļ – tiem nekad neizdarīsiet pa prātam.

  ieteikums: varbūt varētu palabot skriptu,lai , piemēram, izvēloties MB ar AM3 un AM2+ soketu pie saistītajām precēm parādītos atbilstoši phenomi….ir daudz šādu nepilnību….gan ar atmiņu gan citām lietām.

 • Gigii

  i5 izskatās ļoti daudzsološs. Testi un atsauksmes baigi optimistiskas.
  Jau labu laiciņu cīnos ar savu veco Pentium4 un prātoju ko ņemt vietā videomontāžai – veco Q9550 vai savilkt jostu un ieguldīt i7 920 komplektā. Nu tagad ir skaidrs – i5 750 komplekts ir tieši tas ko meklēju. Daudz ātrāks par vecajiem 4kodoliem, lētāks par i7 + mazāku enerģijas patēriņu. Krāju naudu, komplektējos un zvanu dateksam 😉

 • :P

  fpg
  kaads sakars pirceejam ar tavaam ziniibaam par to kaa veidojas bizness?

  Katrs cilveeks skaita santiimus un lai skaita. Paardeveejs ja njem veeraa to ko pirceejs iesaka, tad tas ir vairaak kaa slaveejami. Jo, ja ieteiktasis nav BS, tad paardeveejs speej apmierinaat ne tikai santiimskaitiitaaju, bet arii cilveeks kursh peec nopirkta datora neuuzzin par sava datora tizlo komplektaaciju kuru ljoti driizaa naakotnee buus veelams apgreidot. Tad kas taa ir par baazes staciju par ko tu runaa? Ar vienu vaardu – atori prieksh pajolinjiem, kur paardeveejs pamataa ir iesmeereejis pajolinjam nekorektu preci.
  Es pat nebriiniitos, ka tu esi naacis no taada kaa Elkor u.tml uukjiem kur reti kaads saprot kaadas preces pats paardot kur nu veel ka tikai klientam ir taisniiba. 😛

 • Smilsha

  sveiki, es gribeetu zinaat kaadas ir atsauksmes vispaar par so firmu?
  vnk gribaas panemt jaunu datoru un negribaas ieberzties 😀