
Āzijas Olimpiskā padome ir paziņojusi, ka esports arī turpmāk būs daļa no Āzijas olimpiskajām spēlēm.
2026. gada Āzijas spēlēs, kas notiks Japānas pilsētās Aiči un Nagojā esporta turnīri notiks vairākās disciplīnās, taču tās vēl nav paziņotas.
Šis paziņojums izskan tieši pirms 19. Āzijas spēļu sākuma, kas norisināsies Hangdžou, Ķīnā. Šī gada Āzijas spēlēs kopumā tiks pārstāvētas 10 esporta disciplīnas, Arena of Valora, Dota 2, EA Sports FC, League of Legends, Street Fighter V, PUBG Mobile un Dream of the Three Kingdoms 2.
Par 2026. gada olimpisko spēļu esporta pasākumiem netika izpausta plaša informācija, izņemot to, ka lēmums tika pieņemts Āzijas Olimpiskās padomes Ģenerālās asamblejas laikā. Protams, ka esporta izcilnieki saņems arī medeļas.
Āzijas Elektroniskā sporta federācijas prezidents Kenets Foks (Kenneth Fok) norādīja: “AESF patiešām atzinīgi vērtē gan OCA, gan AINAGOC lēmumu un paziņojumu, un mēs pilnībā atbalstām esportu. Mēs esam apņēmušies cieši sadarboties ar AINAGOC, lai nodrošinātu, ka pēc 2022. gada Hangdžou Āzijas spēlēm 20. Āzijas olimpiskajās spēlēs kā viens no 20. Āzijas spēļu medaļu turnīriem arī turpmāk būtu esports.”
Tikmēr Indijas Esporta federācijas direktors Lokešs Sudži (Lokesh Suji) uzsvēra, ka šis lēmums nozīmē, ka Indijai ir jāpaātrina infrastruktūras, izglītības programmu, treniņu iespēju un vispārējās informētības attīstība un ka Indijas sportistiem ir obligāti jānodrošina augstākās klases aprīkojums un resursi.