AMD Fusion APU – kas tas ir?

Saturday, 2011. gada 8. January

Pavisam nesen AMD oficiāli izlaida jaunu mobilo procesoru sēriju – Fusion APU, kur indekss „APU” ir ierastā „CPU” indeksa vietā. Tātad, AMD šos procesorus prezentē kā kaut ko jaunu, jo APU satur trīs sistēmas daļas vienā – pamatplates ziemeļu tiltu, grafisko procesoru un centrālo procesoru.

Fusion APU piedāvā zemu izdalītā siltuma daudzumu, zemu strāvas patēriņu, taču tai pat laikā, atbalsta DirectX 11 grafiku un piedāvā pienācīgu jaudu.

AMD kopā ir izveidojuši četrus Fusion APU. Divus „Zacate” sērijas un divus „Ontario.”

„Zacate” ir APU ar 18W izdalītā siltuma daudzumu, Radeon HD6310 grafisko procesoru. Ir divi „Zacate” APU – viens ir apgādāts ar 1.6GHz divkodolu procesoru, taču otrs ar 1.5GHz vienkodola procesoru.

„Ontario” ir APU ar 9W izdalītā siltuma daudzumu, Radeon HD6250 grafisko procesoru. Arī „Ontario” ir divi APU – viens ir ar 1.0GHz divkodolu procesoru, taču otrs ar 1.2GHz vienkodola procesoru.

Paredzams, ka šos AMD APU mēs redzēsim daudzos netbukos, dažādos miniatūros galddatoros u.c. iekārtās – laiks rādīs, taču skaidrs ir viens, ka akumulatora darbības laiks šīm iekārtām būs jaunā līmenī.

Saistītie raksti :

AMD Brazos platformas netbuks no Acer

Just introduce the necessary program which allows to use android spy in phone and it is possible to check quietly everything with the help spy on phone here and so everything is arranged.

Pastāsti draugiemPastāsti draugiem Pievieno TwitterimPievieno twitterim
Autors: Toms  |  Tagi: , , , , , ,   |   Tēma: Jaunumi  |   7 Komentāri
 • DMA

  akumulatora darbības laiks šīm iekārtām būs jaunā līmenī.

  Es savukārt domāju ka zemas veiktspējas un bremzēšanas līmenis šīm iekārtām būs jaunā līmenī! Celeroni un Intel GMA varēs iet atpūsties!

 • bobo

  mybe varēs uztaisīt desktopu ar pasīvo uz cpu? buutu interesanti.

 • DMA

  Man ir desktops ar Core2Duo E8600 un pasīvo CPU dzesi. Nasing spešal.

  Šis tomēr ir domāts priekš netbookiem.

 • bobo

  bet tev noteikti ir papildus keisa venti, bet šamajam varētu iztikt. 0db HTPC varētu uzskrūvēt. Tiesa ar atomu arii var.

 • Asus, īsu brīdi pēc oficiālās AMD APU prezentācijas, arī demonstrēja plašākai publikai pamatplati, kas ir bāzēta uz šī AMD APU, kura tiek dzesēta pasīvi. Pie tam, šī Asus plate piedāvā arī USB3.0, WiFi, DDR3 – un tas viss mITX formfaktora platē. Sīkāk šeit – http://www.nordichardware.com/news/76-motherboards/42037-asus-e35mi-i-deluxe-with-fusion-and-passive-cooling.html

  @DMA – Tavs dekstop setups patērē daudz vairāk strāvas, kā patērētu AMD APU setups. Pie tam, Tavs setups aizņem vairāk vietas, izdala vairāk lieka siltuma. Tā kā nesalīdzināsim labu HTPC risinājumu ar Tavu veidojumu.

 • DMA

  Jā ir papildus keisa ventilatori 800RPM bet tie ir palikuši lieki jo agrāk HD4870 baigi karsēja gaisu korpusā, tagad ar HD5850 arī bez tiem var mierīgi iztikt.

  Siltums man tagad ziemā reāli pietrūkst. Vecais Pentium 4 vismaz sasildīja istabu par kādiem 2 grādiem, tagad dažreiz mēdzu salt.

  Viss ir jaudā. Kāda jēga no klusa un mazjaudīga datora?

 • Kaspars

  @DMA – Jēga no maza, klusa, relatīvi mazjaudīga datora – varam nolikt viesistabā, uzlikt virsū attiecīgu OS, kas paradzēta tikai mēdiju lietām un mums ir pilnībā nedzirdams mājas kinoteātra dators, kurš spēs atskaņot principā visus iespējamos video formātus utt 🙂